ČEKÁNÍ NA SPRÁVNOU VLNU

Prožívám sen… jsem na Bali a zažívám mimořádně krásnou dovolenou. Čas, kdy jsem se skutečně zastavila, čas, kdy jsem zpomalila, užívám si, raduji se a směji, jak malé dítě. Plavu, zdravě jím, medituji, odpočívám a taky občas s radostí pracuji.

A zamilovala jsem se. Znovu a již po několikáté jsem se zamilovala do svého života. Cítím velkou vděčnost, že jsem si v životě dovolila žít podle sebe. Naučila jsem se poslouchat svůj vnitřní hlas a žít život v souladu se sebou.

Za posledních pár let jsem pochopila, že jediný kdo může skutečně rozhodovat o mém životě jsem já sama. Dovolila jsem si do svého života pustit sny. Tak, aby se mohli stát skutečností. A najednou je opravdu žiji. Jsem tady v nádherném exotickém prostředí. Denně prožívám několik mimořádných okamžiků štěstí a radosti. Vidím milé a usměvavé lidi, s radostí dýchám vůni z mnoha kytiček a jiné exotické vůně. Sleduji oceán a poslouchám, jak vlny naráží o břeh.

A vím, že to, co nyní prožívám, je důsledkem mého rozhodnutí. Už je to dlouho, ale rozhodla jsem se, že budu žít život podle svého nejlepšího přesvědčení. Že budu žít život, za který převezmu plnou zodpovědnost. Život, kterému řeknu ANO.

Neznamená to, že neprožívám ve svém životě těžké okamžiky, že nemám své krize. I ty přichází. Ale snažím se je přijímat s úctou a pokorou. Sama nevím, co všechno se mám skrze nich naučit. Teprve čas ukáže a s odstupem můžu hodnotit, jaká daná zkušenost byla.

S tímto vědomím jsem dnes pozorovala surfaře na pláži. Bylo jich tam několik desítek. Čekali na svou vlnu. Z mého pohledu to vypadalo následovně…skupina mladých lidí ležících na prknech a čekající. Bylo pro mě vždy překvapením kdo si jakou vlnu vybere a chytne. Kdo uvidí svou příležitost. Viděla jsem stovky pokusů. Některé úspěšné, jiné méně. Přestože mnozí padali do vody, vlna je doslova semlela, znovu se zvedali, čekali na svou vlnu a jeli. Na pláži bylo i několik lidí, kteří jen přihlíželi.

Nádherná podívaná.

Uvědomila jsem si, že tak je to i v našich životech. Mnozí stojí stále opodál a jen přihlíží. Nedovolí si vzít prkno a jít to zkusit. Jiní čekají na svou vlnu. Čekají na správný čas až … Až děti odrostou, budu cestovat. Až koupíme nové auto, pojedeme na dovolenou. Až vydělám víc peněz, dovolím si cestovat. Jen bohužel jejich až prostě nepřichází. Většina totiž nechce riskovat. A ano často chytnout vlnu znamená i riskovat. Riskovat to, že vlnu nezvládneme, to, že nás prostě semele. To, že nás doslova pohltí a my máme co dělat, abychom se znovu nadechli. Nebo taky ne… nebo se nám podaří si jízdu užít a pak radostně na konci skočit do moře.

A jak to vypadá v našich životech? Často zůstáváme v nefunkčním vztazích, v nevyhovující práci. Nebo si netroufáme říct ano novým výzvám, zastaví nás strach, obavy, že to nedopadne, že to nezvládneme. Říkáme tak ne vztahům, které by nás mohli obohatit, případně jiným zajímavým příležitostem. A jen sledujeme ty, kteří se na moře vydali.

Vezměme život do svých rukou. Dovolme si znovu snít a za svými sny se vydat. Věřme, že na každého z nás čeká ta správná vlna. Ať už v podobě nového vztahu, lepší práce nebo cestování. Může být pravdou, že než ji chytneme, mnohokrát spadneme do vln, ale i tak můžeme zažít mnoho zábavy. A navíc s každou další si budeme jistější až si nakonec svou jízdu parádně užijeme.

A to vám všem ze srdce přeji

Dáša

PS: A pokud nevíte na co vlastně čekáte nebo kterým směrem se vydat zúčastněte se mého semináře přání. Seminář, který patří mezi mé nejoblíbenější (všechny své semináře miluji…:-).) Tento seminář je speciální v tom, že vás vedu k tomu, abyste do svého života pustili znovu sny. Abyste stejně jako já, začali důvěřovat sobě i svému životu. Abyste pochopili, že můžete žít život v hojnosti. Abyste si dovolili svému životu říct ANO stejně jako já. A pak se spolu můžeme setkat na úžasných plážích nebo třeba doma v překrásných kopcích Žítkové. Srdečně vás na tento seminář zvu, více informací zde.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.