PROČ ŽENY ODCHÁZÍ

Dnes ráno jsem četla zajímavý článek Proč muži odchází z webu pronaladu.cz. Mimo jiné bylo ve článku také psáno o tom, co ničí ženskou energii. A to zejména odpovědnost, protože je to spíše mužsky rys než ženský. Ruku v ruce s tím jde rozhodování a zvyk se bránit. To by měl také spíš zajišťovat muž. Rovněž by se žena měla zbavit věčného musím a spěchu. Měla by být ženou, která je ženská, šťastná a spokojená.

Vedlo mě to k úvahám proč odcházíme my ženy. Sepsala jsem několik bodů, které mě v souvislosti  s tímto tématem napadlo.

Jedním z nejčastějších skutečných důvodů k rozchodu je NUDA. A to na obou stranách. Vztah je najednou prázdný. Není v něm žádné vzrušení, zábava, nic nového. Každý den je podobný předcházejícímu dni. Nic nás nemůže překvapit a místo spokojené jistoty, zažíváme nudu k zbláznění.

Další důvody proč ženy opouští muže:

PŘÍTOMNOST, ve které muži neumí být a žít. Přijdou z práce a potřebuji si odpočinout. Jejich myšlenky jsou mimo náš svět. Zapnou si televizi, počítač. Utečou do “svého” světa. Nevnímají nás ani děti. Máme pocit, že tu vlastně nikdy nejsou.

NADŠENÍ, které jim chybí. Nedokážou se již pro nic nadchnout. Nemají žádný svůj zájem. Chybí jim jiskry v očích, které jsme viděly v začátku vztahu, kdy jsme se do nich zamilovaly. Jsou plně oddaní práci nebo ženě a nic víc neřeší.

SEXUALITA, která se stala zdrojem odreagování, uvolnění. Jde o rychlý akt, který má obvykle jen jeden cíl. Co nejrychleji uspokojit ženu i sebe. Vytratila se touha po vzájemných dotycích, blízkosti a intimita bez cíle, ale jen pro vzájemné potěšení a radost.

WORKOHOLISMUS v podobě naprosté oddanosti práci nebo také svým koníčkům. Nedostatek času na cokoli jiného mimo mužovi aktivity.

VIZE – muž neví kam jde. Je ztracený sám v sobě, ztracený ve světě. Ptá se nás, co má dělat, kam se má vydat, kterým směrem má jít. Neexistují žádné společné plány a cíle. Možná o nich jen nemluví, ale bez společné budoucnosti není žádný vztah schopen dlouhodobě fungovat.

ZÁVISLOST na čemkoli, ale speciálně na nás. Odpovědnost, kterou na nás muž přenáší svou závislostí je dlouhodobě neudržitelná. Muž chce všechen čas trávit se svoji ženou. Dokáže být skutečně šťastný jen s ní. Omezuje sebe, ale hlavně ženu.

Nebo naprostý opak, kdy má muž mnoho jiných PRIORIT a žena se ocitá na zadních místech. Nejprve je práce, pak zábava, děti a teprve někde na konci je žena. Muž si je jistý, že tam žena bude. Není důvod se ji věnovat. Není důvod tady být pro ni, když potřebuje.

DUVĚRA, která je narušená. Muž nám dal slib, který nedodržel. Slíbil, že zavolá, že se o něco postará, zařídí. Neudělal to. A my mu postupně přestáváme věřit. Až najednou pro nás není mužem, kterému věříme. Nebo jsme mu svěřily naše bolesti, ukázaly svou zranitelnost a on ji zneužil. Důvěra je nenávratně narušena.

OMLUVA – nezná ji a nepatří do jeho slovníku. Pokud udělá chybu, neomluví se. Nebo se omluví, ale jen z jakési povinnosti. Zlehčí co se stalo, co řekl, co udělal, případně poukáže na to, co taky udělala žena. Jeho omluva je povrchní.

MUŽ není CHLAP – je stále dítě, které odmítá plně převzít odpovědnost za svůj život a zejména za své vztahy. Vymlouvá se na minulost, výchovu, na to, že už je prostě takový, že to jinak neumí a nejde. Nechce skutečně dospět.

A jak vypadá muž, kterého žena neopustí jen tak?

1. Muž, který má vizi, cíle, plány.

2. Muž, který je nadšený, živý.

3. Muž, který má svou práci i něco co ho baví.

4. Muž, který si je vědomý, že žena je pro něj stejně tak důležitá.

5. Muž, který dodrží svůj slib.

6. Muž, který zná slovo promiň a dokáže ho použít.

7. Muž, který touží po intimitě, nejen sexualitě.

8. Muž, který občas ženu překvapí.

9. Muž, který si je vědom své odpovědnosti za svůj život i za vztah.

10. Muž, který umožní ženě být ženou.

Možná jste si teď povzdechli, že takoví muži už dnes nejsou. Ano najít muže, který splňuje všechny výše uvedené body, může být velmi náročné a možná i nemožné.  Je dobré si uvědomit, že každý z nás má nějaké slabé stránky a nedostatky.

Vztah je o komunikaci a rovněž o kompromisech. Je tedy otázkou, v jaké oblasti jsme my ženy je ochotné dělat (muži také). A možná to je pak důvod proč se dostáváme do zajímavé smyčky. Najednou jsou z nás ženy, které přebírají odpovědnost, rozhodují, žijí ve spěchu a přestávají být ženami. A ano, od takových žen muži odchází.  :-

Pokud se chcete poučit ze svých rozchodových příběhů, přijďte na Rozchodový rituál.

S láskou sepsala

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.